Siła tradycyjnych kartonów klapowych
Pudełka klapowe to najbardziej standardowy rodzaj opakowań. Sztuka w prostocie ich wykończenia oraz ponadczasowej praktyczności. Gdy w XIX wieku na wyspach brytyjskich powstało pierwsze opakowanie, za jego podstawę i pokrycie z miejsca odpowiadały wycięte klapy pudełka. Siatka kartonu po złożeniu układała się w bryłę, a sklejenie klap od początków gwarantowało solidną strukturę całej paczki, a co za tym idzie - profesjonalne zabezpieczenie materiałów. Kiedy brakuje w zanadrzu taśmy klejącej czy stretcha, historia konstrukcji opakowań pokazała nam jeszcze jedną niezawodną i naturalną metodę zamykania każdego pudła - składanie klap do wewnątrz poprzez ich przeplatanie. Klapy są przedłużeniem każdej z węższych i szerszych ścianek opakowania, na obydwu ich końcach. Po przepleceniu klap z każdej strony, zbudujesz solidną podstawę i pokrycie Twojej paczki.
Zastosowanie opakowań klapowych dla przechowania i transportu
Kartony klapowe czują się rewelacyjnie, pomagając w transporcie towarów od punktu A do punktu B. Model składania opakowań sprzyja logistyce magazynowej oraz wysyłce kurierskiej. Jest niebywale wygodny w skrupulatnym przygotowaniu zamówienia i jego profesjonalnym zabezpieczeniu przed wysyłką do klienta. Przy wysyłce opakowań klapowych na wartości zyskują materiały do zabezpieczenia. Taśma klejąca, folia stretch i folia bąbelkowa pozwalają znacznie lepiej zabezpieczyć przesyłkę, a rodzaj kartonu jak najbardziej sprzyja dodatkowym zabiegom.
Czym na tle pudełek klapowych wyróżnia się karton archiwizacyjny?
Jest to model kartonu wykonany bez użycia klejenia, poprzez utworzenie wycięć w siatce opakowania, które składają się w bryłę ze specjalną pokrywą i dodatkowymi uchwytami. Całość utrzymana jest w eleganckim stylu, perfekcyjnie dopasowanym do środowiska biurowego w dużych korporacjach oraz może być przeznaczona cennym elementom, które potrzebujesz mieć 'na widoku'. Dzięki wspomnianym uchwytom pudełko robi doskonałą robotę w dziedzinie przeprowadzki, upraszczając i przyspieszając organizację. Co ciekawe, również wśród pudełek klapowych na mybox24 znajdziesz kilka wymiarów adekwatnych do potrzeb przeprowadzki, które posiadają uchwyty na dłonie, co czyni kartony równie pomocnymi w przenoszeniu artykułów z miejsca na miejsce. Zwróć szczególną uwagę na pudełko 600x400x400mm.
Jak można zauważyć, różnica między kartonami klapowymi, a archiwizacyjnymi polega głównie na estetyce, względem której pudło archiwizacyjne korzystniej jest postawić na tle gustownego pomieszczenia.
Kartony archiwizacyjne dla transportu
W logistyce transportowej i magazynowej przenoszenie materiałów w kartonach często jest zwykłą codziennością. Niekiedy elementy, które potrzeba przenieść są bardzo ciężkie i wtedy to kartony klapowe sprawdzą się najlepiej. Choćby ze względu na możliwość wyboru opakowań w wersjach 5-warstwowych, które dają podwójną gwarancję wytrzymałości. W dodatku forma składania pudełek klapowych wpływa pozytywnie na sprawne pakowanie i uszczelnianie wypełnionych kartonów przed wysłaniem w transport. Natomiast jeśli materiały do przeniesienia są stosunkowo lekkie, w szczególnych sytuacjach warto wybrać pudła archiwizacyjne. Co prawda ich największym atutem jest 'działalność' w zakresie kartonów do przechowania, jednak potrafią wychodzić ze swojej strefy komfortu dzięki uniwersalności, która cechuje wiele produktów sklepu mybox24.
Pokrywa czy klapa? Jakie pudło wybrać?
Ciekawe jest zagadnienie w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się jednoczęściowa pokrywa złączona z kartonem archiwizacyjnym, a w jakich lepiej skorzystać ze standardowych klap w tradycyjnych opakowaniach wysyłkowych. Zalety każdej z form zamknięcia opakowania POKRYWAją się z atutami każdego z kartonów. Pokrywa w kartonie archiwizacyjnym jest bardzo wygodna dla przechowania materiałów biurowych. Z kolei klapy składa się szybko i praktycznie, co jest dużym plusem jeśli wykorzystasz opakowania klapowe jako kartony do wysyłki.